Најново
Основна боја за дрво (уљана) Дуропал 0,7лит

Основна боја за дрво (уљана) Дуропал 0,7лит

200 ден. / пакување
Шифра на производ: 7941
Достапност: На залиха
Количина:

Основна Боја за дрво - Уљана                                                                                           

 Oсновен еднокомпонентен прајмер наменет за заштита на дрвени површини, на база на врзива, лелено уље и одбрани полнила. 

Има висок степен на белина, добра покривност, лесно брусење и создавање на мазна површина за квалитетно финално боење. Се нанесува во 1-2 слоја на чиста и одмастена површина. 

Сув на додир за 3-5 ч, повторно нанесување после 24 ч. Потрошувачка од 9-11 m²/l за 1 слој

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е интернет продавнца за разни градежни материјали. Во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго. 

Повеќе..

Контакт

  • +389 72 259324
  • info@profi.com.mk

Facebook

Профи Маркет © 2021. UKION SHOPS