Најново
Лазурен премаз за дрво орев Елатон 0,7лит
  • Лазурен премаз за дрво орев Елатон 0,7лит

Лазурен премаз за дрво орев Елатон 0,7лит

230 ден. / пакување
Шифра на производ: 9258
Достапност: На залиха
Количина:

Елатон Лазурен премаз                                                                     

Eфикасно средство за заштита на дрвото од влијание на влага, дожд, мраз и сонце. Со негова употреба дрвото има природен и оплеменет изглед со видлива структура. 

Постојан е на светлина и длабински го штити дрвото. премазот се нанесува во 2-3 слоја на претходно сува и чиста дрвена површина. 

Сув на прав за 8-10 ч. повторно нанесување после 24 ч. Потрошувачка 10-12 m²/l за 1 слој.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е интернет продавнца за разни градежни материјали. Во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго. 

Повеќе..

Контакт

  • +389 72 259324
  • info@profi.com.mk

Facebook

Профи Маркет © 2021. UKION SHOPS