Најново
Лак за чамци Елатон 0,7лит

Лак за чамци Елатон 0,7лит

181 ден. / пакување
Шифра на производ: Х0061
Достапност: На залиха
Количина:

Елатон Лак за чамци                                                                         

 Безбоен завршен премаз на база на синтетски смоли, масла и одбрани адитиви за длабинска заштита на дрвото од влага и пропаѓање. 

Погоден е за заштита на надворешни и внатрешни дрвени површини, како чамци, ламперија, бродски под и слично. 

Се нанесува во 1-2 слоја. Сув на додир за 4-5 ч, повторно нанесување после 24 ч. Потрошувачка: 10-11 m²/kg за 1 слој.  

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е интернет продавнца за разни градежни материјали. Во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго. 

Повеќе..

Контакт

  • +389 72 259324
  • info@profi.com.mk

Facebook

Профи Маркет © 2021. UKION SHOPS