Најново
Основна боја за метал (акрилна) сива Зоралукс 0,7лит

Основна боја за метал (акрилна) сива Зоралукс 0,7лит

395 ден. / пакување
Шифра на производ: Х0062
Достапност: На залиха
Количина:

Akрилна основна боја за метал                                       

Oсновен антикорозивен премаз наменет за заштита на метални површини пред нанесување на емајлот, на база на акрилни смоли и соодветни антикорозивни пигменти. 

Има еколошки карактер и е погоден за работа во надворешни и внатрешни услови. Без непријатен мирис, брзо суши и се разредува со вода.  

Премазот се нанесува во 2 слоја на чиста и одмастена метална површина со меѓуфазно брусење. Премазот се разредува со вода и тоа 5-8%, за четка и валјак, а 8-12% за пневм.пиштол. 

Сув на допир за 1-2 ч, повторно нанесување после 6-8 ч. Потрошувачка 10-12 m2/l за 1 слој на адекватно припремена метална површина.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е интернет продавнца за разни градежни материјали. Во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго. 

Повеќе..

Контакт

  • +389 72 259324
  • info@profi.com.mk

Facebook

Профи Маркет © 2021. UKION SHOPS