Најново
Основна боја за дрво (акрилна) бела Зоралукс 0,7лит

Основна боја за дрво (акрилна) бела Зоралукс 0,7лит

382 ден. / пакување
Шифра на производ: 9514
Достапност: На залиха
Количина:

Akрилна Основна боја за дрво                                     

Oсновен премаз наменет за заштита на дрвени површини пред нанесување на емајлот, на база на акрилни смоли и соодветни полнила и пигменти.

 Има еколошки карактер и е погоден за работа во надворешни и внатрешни услови. Без непријатен мирис, брзо суши и се разредува со вода.

 премазот се нанесува во 2 слоја на чиста и одмастена дрвена површина. Не се нанесува на влажно дрво. Помеѓу 2 слоја брусењето е задолжително. 

Премазот се разредува со вода и тоа до 5%, за четка и валјак, и 5-10% за пневм.пиштол. Сув на допир за 1-2 ч, повторно нанесување после 6-8 ч. 

Потрошувачка 8-10 m2/l за 1 слој на адекватно припремена дрвена површина. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е интернет продавнца за разни градежни материјали. Во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго. 

Повеќе..

Контакт

  • +389 72 259324
  • info@profi.com.mk

Facebook

Профи Маркет © 2021. UKION SHOPS