Најново
Цемент Титан пак.50кг
380 MKD / пакување
380 MKD / пакување
Фасаден систем "Тексо Акрил 5" (со стиропор)
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5" (со стиропор)
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5" (со стиропор)
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5" (со стиропор)
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5" (со стиропор)

Фасаден систем "Тексо Акрил 5" (со стиропор)

450 MKD
без ДДВ: 381 MKD
Шифра на производ: Х0049
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Фасаден систем "Тексо Акрил 5" е пакет на производи наменети за изработка на комплетна фасада која се состои од стиропор 5цм, потребен лепак за лепење на стиропор и мрежичка, типли за прицврстување, мрежичка, подлога-грунд и завршен декоративен малтер во бела боја. Стиропорот е од македонско производство со ЦЕ сертификат според ЕУ нормите за фасаден стиропор, лепаците и декоративниот малтер се производ на реномирана фабрика Фасада Тексо од Србија. Пакетот на производи го нарачувате во потребни метри квадратни, според Вашите претходно пресметани мерки. Вградениот пакет на производи од понудата доаѓа со 10годишна гаранција (доколку се почитуваат општите правила за производителот).

НАПОМЕНА: Работнара рака за изработка не е вклучена во цената на системот!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е синџир на малопродажни објекти за разни градежни материјали. Постоиме од 2000-та година и сме лоцирани на 3 продажни места во Скопје. Истовремено во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго.

Повеќе..

Контакт

  • +389 2 2467267
  • +389 2 2467270
  • integra.skopje@gmail.com

Facebook

Профи Маркет © 2019. UKION SHOPS