Најново
Цемент Титан пак.50кг
380 MKD / пакување
380 MKD / пакување
Систем преграден ѕид "Х0051"
  • Систем преграден ѕид "Х0051"
  • Систем преграден ѕид "Х0051"

Систем преграден ѕид "Х0051"

500 MKD
без ДДВ: 424 MKD
Шифра на производ: Х0051
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплет систем преграден ѕид "Х0051" е пакет на производи наменети за изработка на преграден ѕид кој се состои од гипс картон плочи со дебелина од 12,5мм (од двете страни на ѕидот) производство Ригипс-Унгарија, метални поцинкувани профили производство Полоника Полска со дебелина 0,5мм, штрафови, бандаж трака, фугенфилер и изолација Исовер Екодабл со дебелина од 5цм. Неопходните количества се пресметани според нормативите на производителот Ригипс од Австрија. Сите производи имаат ЦЕ сертификат според ЕУ нормите. При изработка на спуштениот плафон се препорачува да се следат упаствијата на производителот. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е синџир на малопродажни објекти за разни градежни материјали. Постоиме од 2000-та година и сме лоцирани на 3 продажни места во Скопје. Истовремено во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго.

Повеќе..

Контакт

  • +389 2 2467267
  • +389 2 2467270
  • integra.skopje@gmail.com

Facebook

Профи Маркет © 2019. UKION SHOPS