Најново
Силикон акрилен Текадом Акрил 310мл
  • Силикон акрилен Текадом Акрил 310мл

Силикон акрилен Текадом Акрил 310мл

100 ден. / парче
Шифра на производ: 3724
Достапност: На залиха
Количина:

Се употребува за заптување на порозни градежни материјали изложени на мали движења.

Еднокомпонентен силикон на акрилна дисперзија, можност за елонгација до 10%.

Може да се употребува за заптивање помеѓу дрвени рамки на прозорци и ѕидовите, за поправки на мали пукнатини и слично.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е интернет продавнца за разни градежни материјали. Во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго. 

Повеќе..

Контакт

  • +389 72 259324
  • info@profi.com.mk

Facebook

Профи Маркет © 2021. UKION SHOPS