Најново
Фасаден систем "Тексо Акрил 5цм"
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5цм"
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5цм"
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5цм"
  • Фасаден систем "Тексо Акрил 5цм"

Фасаден систем "Тексо Акрил 5цм"

450 ден. / м2
Шифра на производ: Х0049
Достапност: На залиха
Количина:

Фасаден систем "Тексо Акрил 5" е пакет на производи наменети за изработка на комплетна фасада која се состои од стиропор 5цм, потребен лепак за лепење на стиропор и мрежичка, типли за прицврстување, мрежичка, подлога-грунд и завршен декоративен малтер во бела боја. Стиропорот е од македонско производство со ЦЕ сертификат според ЕУ нормите за фасаден стиропор, лепаците и декоративниот малтер се производ на реномирана фабрика Фасада Тексо од Србија. Пакетот на производи го нарачувате во потребни метри квадратни, според Вашите претходно пресметани мерки. Вградениот пакет на производи од понудата доаѓа со 10годишна гаранција (доколку се почитуваат општите правила за производителот).

НАПОМЕНА: Работнара рака за изработка не е вклучена во цената на системот!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Профи Маркет е интернет продавнца за разни градежни материјали. Во можност сме да ги испорачаме Вашите нарачки на било која локација на територијата на Македонија. Специјализирани сме за материјали за сува градба, гипс картон плочи и системи, фасадни системи, покривни материјали, хидро и термо изолации, бои и лакови, рачен и електричен алат, подополагачки материјали и друго. 

Повеќе..

Контакт

  • +389 72 259324
  • info@profi.com.mk

Facebook

Профи Маркет © 2022. UKION SHOPS